Kdo jsem?

Jmenuji se Hynek Kalista a tvoření mne provází celý život. Když jsem po úspěšném absolvování střední stavební školy dostal od mamky otázku : "Čím vlastně budu?", měl jsem jedinou odpověď. "Chci být dobrým člověkem". Toto motto mne provází celým životem a odrazilo se i v názvu mojí firmy HOMA BONA s.r.o. V překladu totiž znamená "dobrý člověk". Druhé motto navazuje na předešlou otázku, ale dostavilo se postupně. 

Tím, že jsem byl stavař vodohospodář, tak jsem se věnoval několik let stavbám v přírodě. Stavby rybníků, turistických chodníků v Krkonoších i lesních cest. Později jsem působil jako rozpočtář a přípravář v COLAS a.s. a také několik let v realitní kanceláři LORD. 

Přibližně v roce 2007-8 jsem se začal více věnovat svému koníčku kovařině. A tak se zrodilo mé první podnikání.

Společně se vznikem hand-made internetového tržiště Fler, jsem začal úspěšně prodávat svoje drobné rukodělné šperky. A tak vznikly první kované prsteny o které byl velký zájem. S rostoucím zájmem o snubní prsteny přišla i další změna a založil jsem firmu KREDUM CZ s.r.o., která se soustředila na výrobu šperků a to zejména snubních prstenů. Během mého působení na Pecce, jsem v souběhu založil cukrárnu a kavárnu Zlatá Pecka, která se soustředí na zdravé mlsání a hlavně unikátní zdravou zmrzlinu.

V roce 2019 jsem z Pecky, po osobní změně odešel. Firmu Kredum i cukrárnu jsem předal bývalým zaměstnancům, kteří v této činnosti dále pokračují.

Nyní se věnuji drobným stavebním činnostem, vybudoval jsem Glamping kemp Dolíček a hlavně se vracím ke kořenům mého já. Hudba a rukodělná činnost. Tak vznikl nápad na výrobu dešťových šumných sloupů

Zakončím zmiňovaným druhým mottem: "Čím vším jsem byl, tím jsem byl rád." ... stavař, fotograf, grafik, šperkař, kovář, truhlář, zlatník, realitní makléř, soustružník ... no, těším se na další :-) 


Hynek Kalista, leden 2024