Glamping kemp Dolíček

Nově vystavěno 2023

Krásné místo, nad údolím říčky Bystřice, nacházející se ve starém pískovcovém lomu, na okraji místní osady Doubrava. Snahou je vytvořit hezké místo, kde můžeme relaxovat v lůně neobvyklé zahrady a tuto pohodu příležitostně nabídnou i našim kamarádům a podobně naladěným lidem.

Zahrada, jezírko, květnatá loučka, skály a skalky mají rozlohu skoro 2000m2 a budete na nich opravdu sami. Většinu vybavení, staveb, ale terénní práce jsou naší prací. Jedním z podtitulů je také upcykling, tj dávání starým věcem novým smysl a vracet je do života. Skvělým příkladem je vybavení koupelnového teepee, kde naleznete historickou litinovou vanu, zachovalá koupelnová kamna, umyvadlo vyrobené ze starého šicícho stroje s pískovcové desky...

Kemp je určený pro jednu skupinu ubytovaných 2 - 12 osob. Ideální je pro 2 - 4 osoby, pro které je připraven ubytovací stan s velkou postelí a rozkládacím gaučem. Po dohodě je možné v Dolíčku postavit další stany, spát pod širákem, nebo přivézt vlastní karavan.

Kemp je dále vybaven romantickou koupelnou s velkou litinovou vanou, plně vybavenou kuchyní s kamado grilem, která je určena až pro 12 strávníků. V zázemí je také separační pilinové WC s pisoárem.

Kemp se rozprostírá na okraji obce, kde v blízkosti jsou jen 2 sousední domy. 

V Dolíčku jsou všichni vítání, ale je třeba vzít v potaz, že Dolíček je bývalý pískovcový lom. Jsou zde skály, jezírko, příkré svahy.

Dolíček je klidné místo patřící lidem i přírodě. Nechceme zde pořádat bujaré oslavy, rušné akce ani cokoliv jiného, co by rušilo sousedy či přírodu.


Ubytovací stan:

Velký nomádský stan o průměru 4,5m s dřevěnou podlahou. Ve stanu je umístěna velká manželská postel, rozkládací gauč, deky a polštáře. Z příslušenství je zde konferenční stolek, noční stolky, ambientní osvětlení, komoda na uložení oblečení, kytara a zásuvky na 230V.

Po dohodě je možné postavit vlastní stan, karan či obytné auto.

Kuchyně, jídelna, kamado gril a ohniště

V kempu je malý samoobslužný bar. Kvalitní víno, pivo a nealko. Hradíte pomocí QR kódu.

Po dohodě mohu zajistit sudové pivo s pípou, zapůjčit kvalitní kávovar nebo připravit slavnostní tábornické menu.

Vše ostatní naleznete v blízkých Hořicích. Cca 10 - 15min chůze.

Kuchyně a gril:

Kuchyně je tvořena velkým přístřeškem skrytým pod krásnou skálou. Naleznete zde velký nerezový stůl se dřezem, indukční vařič, ledničku s mrazákem, kompletní vybavení pro vaření i stolování, skříň na uložení nádobí i potravin. Hvězdou kuchyně i celého kempu je kvalitní kamado gril s průměrem 55cm. V grilu je možní nejen péci maso, ale také udit, péci chleba nebo pizzu. Lepší gril těžko naleznete.

Pro pohodlné stolování je zde dřevěný stůl a lavice, kde se může sesednout až 12 stolovníků.

Kávový servis

Káva, kterou má každý rád jinak. Proto je na Dolíčku několik možností přípravy. Naleznete zde  - Rychlý Frenchpress a pohodový Dripper, mlýnek na kávu, kapslový kávovar. ky

Vše již v ceně ubytování.


Ohniště

Kousek od obytného stanu je usazeno ohniště s 4 lavicemi, kam se pohodlně vejde až 20 lidí. U ohniště je připravena velká grilovací plotna.

Sociální zařízení:


Koupelna v teepee:

Velké plátěnné teepee, ve kterém je jen a pouze romantická koupelna. Historická litinová vana, lázeňská kamna na dřevo a ručne tesané pískovcové umyvadlo.

Separační pilinové WC: Jedná se o suchý typ wc, kde se odděluje moč od tuhé složky pomocí separační vložky pod sedátkem. Moč odtéká do trativodu a tuhá část se ukládá v kontejneru na wc, kde se prosypává pilinami.

Půjčovna vybavení

V kempu je možné využít navýšení kapacity o další stany, zapůjčit gastro vybavení pro větší akce a nebo využít sportovní aktivity:

Dále z našich zdrojů můžeme zapůjčit včetně přívěsného vozíku kánoi a nafukovací kajak + příslušenství. Krásná jednodenní plavba je na nedaleké Jizeře u Malé skály, nebo Labe u Dvora Králové a Kuksu.

Výlety, atrakce, zábava

V okolí naleznete řadu turistických cílů a možností rekreace.

Patří mezi ně zejména:

• Historické koupaliště a plovárna Dachova, v pěší dostupnosti

• Hořický sochařský park

• Hrad Pecka

• ZOO Dvůr Králové nad L.

• Erbenův Miletín

• Krkonoše, Český ráj, Jičín a mnohé další památky i přírodní krásy.

To nejcennější je ale v místě samém. Klidný smíšený les, s kamennými poli a skalkami. Když se zadaří, je zde hub, že je ani neunesete..

Ceník ubytování v Dolíčku

Kapacita ideál 1-4 osoby. Po dohodě možné až pro 12 osob. V základní ceně jsou 4 osoby.

Letní sezona: 2700 Kč/celý kemp/noc

Mimo sezonu: 2200 Kč/celý kemp/noc

Minimálně nabízíme ubytování na 2 noci. Příplatek za ubytování pouze na 1 noc 500Kč/kemp

SLEVY:  

ubytování na 7-13 nocí 10%

ubytování na 14 -  a více nocí 20%

Možno domluvit i více osob ve vlastním stanu nebo karavanu - 300Kč/osoba/noc. (osoba je brán ubytovaný ve věku od 3 let)

Celkový počet je maximálně 12 osob.

Domácí mazlíci - 100Kč/noc (1-3 jedinci= když přijedete s 3 pejsky, zaplatíte za všechny pouze 100Kč).

Vlastní stan či karavan - zdarma, platí se pronájem celého objektu.

Cena za noc za celý kemp včetně DPH a místního poplatku.

Letní sezóna: červen, červenec, srpen
Mimo sezónu: duben, květen, září, říjen
Zimní sezóna - pouze jako možnost parkování karavan či obytné auto.
 

Storno podmínky:

Plné vrácení za rezervace zrušené do 48 hodin od rezervace, pokud do data příjezdu zbývá alespoň 14 dní.

50% náhrada za rezervace zrušené alespoň 7 dní před datem příjezdu.

Žádná náhrada za rezervace zrušené 7 a méně dní před datem příjezdu.